Rozhovory a videa

Rss

1. Můžete prosím říci něco o ájurvédě. Jaké je její hlavní krédo?

Ájurvéda ztělesňuje starodávnou moudrost Východu, která nám umožňuje žít v harmonii se svou vlastní přirozeností. Ájurvéda čerpá z Véd, které zapsali védští proroci před tisíci lety v Indii. V sanskritu, dávném jazyce Indů, znamená slovo „Ayur“ život, a slovo „Veda“ moudrost. Proto se ajurvéda překládá jako „Moudrost života“. Védší proroci dokázali jasně popsat energetický vztah mezi duchovní a mentální oblastí, a také to, jak může jednotlivec i společnost žít v harmonii s těmito energiemi.

Celý článek

Ájurvédský přístup k detoxikaci během chladného období

Ájurvéda zastává přístup, že v zimním období je vhodné klasickou hladovku a omezení příjmu potravy nahradit spíše podáváním bylinných přípravků, které uvnitř těla v trávicím traktu nastartují očistné procesy, ale zároveň sem dodávají potřebnou výživu, kterou se po většinu roku nijak nezabýváme. Tuto vnitřní detoxikaci těla dokáže ájurvéda posílit využitím vzácných a drahých aromaterapeutických olejů, které působí nejdříve na vnější úrovni skrze pokožku a následně pronikají hluboko až do tkání a krevního oběhu, kde detoxikace pokračuje. 

Díky výživě buněk, kterou ájurvéda nepodceňuje, tak detoxikace získává další rozměr, kterému se říká omlazení. Buňky se totiž díky detoxikačním a vyživujícím bylinným prostředkům nejen zbavují nahromaděných odpadních látek (jako u klasické detoxikace), ale zároveň získávají vše potřebné k tomu, aby mohly nastartovat regenerační procesy a skutečně „omládnout“.

Celý článek

Za jeden z nejstarších léčitelských systémů je bezesporu považována ájurvéda. Je známá již 5000 let. V doslovném překladu to znamená „moudrost o životě“ a přináší docela nezvyklý přístup ke zdraví člověka. Ájurvéda se zabývá udržováním rovnováhy tří základních energetických charakteristik, které jsou zastoupeny v každém z nás. Tyto charakteristiky jsou: Váta – která odpovídá přírodním silám éteru a vzduchu, Pitta – oheň a voda, Kapha – země a voda.

Celý článek

Milá Siddho,

musím vám napsat moji zkušenost s vaším indickým čajem Master Chai Spice, který prodáváte na vašem e-shopu. Když jsem poprvé viděla v sáčku tento váš „instantní nápoj“, byla jsem trochu skeptická, zda může nahradit sypaný indický čaj. Osobně tyto silné čaje ani moc nepiji, protože na mě působí více než povzbudivě, jak se na jejich popisech uvádí. Po jejich vypití u mě totiž následuje vždy stejný scénář. Během večera jsem čerstvá jak rybička, v nočních hodinách ožívám do stavu sovy pálené a nad ránem vypadám jako unavená panda, která se snaží aspoň na posledních pár okamžiků usnout, než bude vypínat zvonící budík.

Celý článek
www.siddha-ajurveda.cz |  Copyright © SIDDHA, s.r.o. - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek