Svíčka, která mi mění život

Asi před rokem jsem se začala věnovat meditaci, jejíž nedílnou součástí je hluboká koncentrace a cílem je nalezení vnitřního klidu, míru, poznání sebe samého. K meditaci, stejně jako k relaxaci a koncentraci patří neoddělitelně svíčka a její plamen. Napíšu vám krátký příběh o tom, jak mi jedna vaše svíčka změnila život.

Nedávno jsem od svých kamarádek dostala nádhernou oranžovo bílou svíčku z přírodního 100% palmového vosku zakoupenou ve vašem obchodě ve Zlíně. Dříve jsem si kupovala běžné parafínové svíčky kdekoliv jsem zrovna byla, moc jsem žádné rozdíly ve svíčkách nevnímala, mimo tvaru, barvy, ceny a případně vůně. Co však bylo na vaší magické svíčce pozoruhodné, byla její majestátnost už při prvním kontaktu. Jakmile jsem ji vzala do ruky, pocítila jsem, že tato svíčka změní můj pohled na to, co je a co není svíčka. Oranžový válec měřící 21 cm do výšky a 6,5 cm v průměru a váze více než 600 gramů (!) se speciálními oranžovo bílými krystalickými obrazy na povrchu se na mě hrdě podíval, jako by se nemohl dočkat, až zapálím dlouhý a silný knot a až mi bude moci ukázat své světlo.

Za oknem byla hluboká noc, když jsem svíčku zapálila poprvé. Co na mě zapůsobilo jako magnet, byla obrovská intenzita a velikost plamene, který se rozhořel v plné síle. Zadívala jsem se do něj a uvědomila si, že v samém centru je tak intenzívní, jako miniaturní žárovka. Čas začal utíkat velice rychle, cítila jsem po celém těle pocit pohody, klidu, harmonie a radost. Seděla jsem dlouho na svém meditačním polštáři a nekonečně dlouho se ztrácela v plamenu svíčky. Po celou dobu plamen působil jako silný strom, žádné třepotání ani ohýbání plamene, na který jsem zvyklá u klasických svíček z běžných obchodů, a které můj zážitek vždy narušují. Měla jsem pocit, že pevnost a přímost plamene mě nutí stále silněji se koncentrovat a ponořovat se do něj stále hlouběji a hlouběji. Každá myšlenka, která přišla, mohla být okamžitě do plamene vhozena a já jsem cítila, jak se neklid a myšlenky ztrácí v plameni a uvnitř mě se rozhosťuje hluboký klid a úleva. Nikdy dříve pro mě nebylo tak jednoduché zbavovat se tancujících myšlenek v hlavě.

Později jsem se dočetla, že barvy těchto svící jsou pečlivě voleny a mají význam i při harmonizaci našich čaker, proto se nazývají „čakrové svíce“.  Mám nyní pocit, že celá ložnice, kde svíčku zapaluji, jako by se očistila a projasnila pokaždé, když se svíčka rozhoří. Díky této své první čakrové svíčce nyní zažívám výjimečnou meditaci a cítím, že moje koncentrace a uvolnění se zlepšili právě díky ní. Myslím si, že by si tyto svíce rozhodně zasloužily jiné označení, aby se mohly odlišit od všech svíček, kterými jsem doposud svůj dům vybavovala.

Velkou radost mi udělalo také zjištění, že tyto svíčky jsou vyráběny ručně, velmi šetrným a ekologickým způsobem, a že neobsahují žádné chemické přísady nebo petrolej. S touto čakrovou svíčkou se ke mně vrátila dávná moudrost našich předků, kteří svíčky od dávných časů používali k duchovním obřadům a rituálům, nebo s jejich pomocí léčili nemocné a harmonizovali svá obydlí v období nemocí či nepříznivých situací. Nedovedu si už ani představit posezení s přáteli nebo večerní relaxaci bez takového magického světla. Myslím, že brzy navštívím váš obchod Siddha ve Zlíně znovu. Přestává mi stačit jeden takový poklad v mé ložnici.

Říká se, že při zapalování svíčky se má myslet na své záměry a přání, a pak se za ně pomodlit a stejně tak při zhasínání svíčky máme za její pomoc a energii poděkovat. Dříve jsem brala svíčku spíše jako osvětlení. Nyní s těmito mocnými svíčkami ke mně přišla jakási nová forma „svíčkového přátelství“. Těším se na další přírůstky.

                                 

Tagy:
www.siddha-ajurveda.cz |  Copyright © SIDDHA, s.r.o. - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek