Ájurvédská káva VALERIANA, pro uvolnění mysli a klidný spánek, 50g

Ájurvédská káva VALERIANA, pro uvolnění mysli a klidný spánek, 50g
Výrobce: DNM
Kód produktu: ayu010
Skladová dostupnost: Na skladě
Cena: 99,00 Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

Instantní kávovinová směs s obsahem extraktu byliny Valeriana.

Valeriana je ajurvédská náhrada kávy připravená zejména pro ty, kteří  trpí poruchami spánku a nespecifikovatelnými příznaky úzkosti. Hlavní účinnou složkou je kozlík lékařský - tradičně používaná bylina na uvolnění a navození spánku. Dalšími složkami jsou, Ashwagandha (Withania somenifera) a Mandukparni = Gotukola (Cantanella asiatica) působí synergicky s kozlíkem lékařským na zlepšení kvality spánku a zkrácení doby usnutí. Obsažená čekanka lékařská (Chicorium intybus) podporuje trávení a příznivě působí na činnost jater.

Valeriana: má zklidňující účinky, upravuje stavy předrážděnosti, lehčí nespavosti, mírní bušení srdce jakožto projev srdeční neurózy, neurózu žaludeční, uplatňuje se i účinkem spazmolytickým, tj. mírní bolestivé křeče hladkého svalstva trávicího ústrojí. 

Withania somnifera je známa též jako indický ženšen: je to pravděpodobně nejproslulejší ajurvédská omlazující rostlina. Použití: dodává energii, snižuje stres, únavu, zvyšuje obranyschopnost organismu, kladně působí na cévní, dýchací a trávicí systém, zkvalitňuje sexuální život u mužů i žen. Withania somnifera - Withanie opojná - indický ženšen: Název druhu somnifera znamená v latině spánek navozující což naznačuje, že tomuto kořeni jsou připisovány uklidňující vlastnosti. Má užití při rekonvalescencích po těžkých nemocích a úrazech, při fyzickém a duševním vyčerpání a nespavosti. Používá se jako sedativum s protistresovým účinkem. Má pozitivní vliv na některé funkce mozku - zvyšuje schopnost získávání a uchovávání informací. Další využití má pří infekčních onemocněních a to především pro své protizánětlivé, antivirové a baktericidní účinky. 

Centella asiatica - Pupečník asijský - Gotu-Kola: Léčebné účinky této rostliny slouží i jako prostředek k posílení imunitního systému, zvýšení pozornosti, posílení a uklidnění nervů. Zajímavostí je, že tzv. gotu-kolu konzumovali před meditací jogíni v Himálajích. Pupečník pomáhá vyvážit pravou a levou hemisféru mozku. Sušené listy byly používány jako vykuřovadlo před meditací. Pupečník je doporučován ke zvýšení a posílení fyzických i psychických schopností lidského organismu. Účinkuje protizánětlivě, léčí revmatismus,cirhózu jater a astma. Zabraňuje usazování cholesterolu v cévách a zlepšuje krevní oběh, snižuje riziko senility, prokrvuje mozek. Dále příznivě ovlivňuje oční sítnici a zmírňuje průběh cukrovky 2.typu.

Dávkování: 1 šálek připravený podle návodu max. 3x denně.

Návod na přípravu: 1/4 až 1/2 čajové lžičky bylinné směsi na 1 šálek nápoje - nasypeme do šálku a zalijeme z 2/3 horkou vodou, 1/3 dolijeme horkým mlékem, dle chuti dosladíme cukrem či medem. Nepoužívejte vařící mléko ani nesypte ajurvédské kafe do šálku s mlékem či vodou.

Další pokyny: Nutno dodržet návod k přípravě. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek se nedoporučuje těhotným, kojícím ženám a dětem do 12ti let. Ukládejte mimo dosah dětí. Přípravek nenahrazuje pestrou stravu, léky ani lékařskou péči.

Množství: 50 g

Složení: Valeriana wallichi, Whithania somenifera, Centella asiatica, Chicorium intybus

Výrobce: Plants Med Lab. Indie

Napsat recenzi

Jméno a příjmení:


Text recenze: Poznámka: HTML tagy budou ignorovány!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

CaptchaTagy: ajurvedska, kava, valeriana, klidny, spanek

Diskuze k produktu ()

www.siddha-ajurveda.cz |  Copyright © SIDDHA, s.r.o. - All rights reserved eDesign - tvorba www stránek